Reprezentuję swoich klientów – przedsiębiorców i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej – w sprawach odłużeniowym, w tym w sprawach o ogłoszenie tzw. upadłości konsumenckiej. Sprawy prowadzę w całej Polsce. W szczególności mogę pomóc w sprawach:
- o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
- w reprezentacji w postępowaniu egzekucyjnym
- w sporach o zapłatę z bankami i firmami windykacyjnymi
- ze skargi na czynności komornika
Współpracuję z analitykami finansowymi, dysponującymi niezbędną wiedzą do prawidłowego wyliczenia roszczeń przeciwko instytucjom finansowym. Prowadząc sprawy klientów stawiam przede wszystkim na ich indywidualny interes. Nie zawieram masowo niekorzystnych dla klienta ugód przedsądowych. Pomagam zarówno na etapie przedsądowym (wezwanie do zapłaty, postępowania mediacyjne), jak i sądowym przed Sądem I i II instancji, a także Sądem Najwyższym.
Uwaga! W związku z dużą popularnością spraw o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, na rynku pojawiło się wiele podmiotów udających kancelarie prawne, nie będące w rzeczywistości radcami prawnymi, adwokatami lub licencjonowanymi doradcami restrukturyzacyjnymi. „Kancelarie” takie nie mogą reprezentować swoich klientów przed sądem, a ich działalność to w rzeczywistości działalność pośrednictwa, która naraża klienta na dodatkowe koszty z nim związane i inne ukryte opłaty. Firmy te nie są również zobowiązane do przestrzegania kodeksu etyki radcy prawnego/adwokata i nie posiadają zwykle wiedzy prawniczej, która jest niezbędna do przedstawienia sytuacji prawnej danego klienta i wskazania na potencjalne ryzyka sprawy sądowej (nie każda sprawa nadaje się do postępowania upadłościowego, a także nie wszystkie długi podlegają w niej umorzeniu!). Postępowanie upadłościowe jest dla klienta ostatecznością, kiedy inne środki prawne nie pozwolą na obronę przed roszczeniami wierzycieli – dopiero zatem po ich wykorzystaniu warto zdecydować się na ew. upadłość.
Przestrzegam zatem przed obdarzaniem zaufaniem osób niebędących radcami prawnymi/adwokatami, które udzielają „porad prawnych” (stanowiących rzeczywiście rozmowy sprzedażowe mające na celu podpisanie umowy pośrednictwa z której trudno się wycofać). Zwykle osoby te gwarantując 100% szans na ogłoszenie upadłości nie wspominając jednak, że postanowienie o ogłoszeniu upadłości to nie koniec, a tak naprawdę początek sprawy. Samo ogłoszenie upadłości nie oznacza automatycznego oddłużenia, a otwarcie postępowania upadłościowego wobec dłużnika które trwa zwykle kilka lat od jego rozpoczęcia. Na tym etapie pseudokancelarie prawne zwykle kończą współpracę, gdyż nie mają uprawnień do reprezentacji klientów przed sądem.
Wskazuję też, że żaden radca prawny/adwokat nie może prowadzić działalności w formie spółki z o.o./spółki akcyjnej, a wpisanie w nazwie firmy kancelaria wcale nie oznacza, że dana osoba jest prawnikiem, a w szczególności radcą prawnym lub adwokatem!
Aby zweryfikować, czy dana osoba prowadzi kancelarię prawną i jest radcą prawnym/adwokatem , należy sprawdzić czy znajduje się na liście radców prawnych lub adwokatów. Można to zrobić tutaj lub tutaj.
Poniżej znajdziesz formularz kontaktowy a także informacje na temat zasad współpracy z moją kancelarią
Bezpłatnie opisz mi swoją sprawę
1. Umorzenie egzekucji komorniczych
Z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości osoby fizycznej (konsumenckiej), z mocy prawa umorzeniu podlegają wszystkie egzekucje komornicze przeciwko upadłemu.
2. zamrożenie odsetek
Przez czas trwania postępowania upadłościowego od posiadanego zadłużenia nie są naliczane odsetki. Powyższe oznacza, że dług upadłego nie powiększa się, a pozostaje na na tym samym poziomie.
3. Wstrzymanie czynności windykacyjnych
Po ogłoszeniu upadłości, wierzyciele nie mają możliwości prowadzenia przeciwko upadłemu czynności windykacyjnych – wierzytelności mogą zgłosić jedynie w toku postępowania upadłościowego.
4. Całkowite oddłużenie upadłego
Po wykonaniu planu spłaty, wszelkie niespłacone wierzytelności upadłego podlegają umorzeniu. W niektórych przypadkach, sąd może oddłużyć również upadłego bez sporządzenia planu spłaty, co faktycznie oznacza oddłużenie bez konieczności spłąty wierzycielom jakichkolwiek kwot.
Ostateczne wynagrodzenie Kancelarii zwykle uzależnione jest od koniecznego nakładu pracy nad konkretną sprawą. Jest one ustalane po zapoznaniu się ze sprawą oraz jej dokumentacją. Zwykle oscyluje w okolicach stawek minimalnych za wynagrodzenie radcy prawnego/adwokata regulowanych rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości.
Przed rozpoczęciem sprawy konieczna jest jej analiza pod kątem innych możliwości niż upadłość – często zdarza się, że istnieją rozwiązania o wiele korzystniejsze niż upadłość.
W sposób jasny i przejrzysty ustalamy warunki współpracy i wynagrodzenie Kancelarii.
Prowadzenie sprawy przez pełnomocnika przedsądowo oraz sądowo – do prawomocnego rozstrzygnięcia sądu.
Po wykonaniu plany spłaty (a w niektórych przypadkach i bez tego) następuje zakończenie postępowania upadłościowego i całkowite oddłużenie upadłego.
Specjalizuję się w wąskiej dziedzinie prawa, dzięki czemu zawsze jestem na bieżąco. Co więcej, przy większości zagadnień posiadam doświadczenie „po obu stronach mocy” – pracowałem przy dla spółki kapitałowej jednego z największych w Polsce banków. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystuję teraz pomagając moim Klientom.
Koszty prowadzenia sprawy są zróżnicowane i zależą od bardzo wielu czynników – nie ma jednolitego cennika dla danej sprawy, bowiem każda sprawa jest inna i wymaga różnego nakładu pracy. Przed zawarciem umowy zawsze informuję o wszystkich przewidywanych kosztach, a także sposobie rozliczenia się ze mną.
Z usługami prawnymi jest jak z lekarskimi – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Wiele spraw jakie miałem przyjemność prowadzić, mogłyby w ogóle nie zaistnieć, gdyby klient znalazł się w mojej Kancelarii przed rozpoczęciem działań na własną rękę. Mimo braku obowiązku korzystania z usług prawnika, warto zwrócić się do radcy prawnego o poradę prawną przy każdej styczności z prawem.
To jak długo sprawa trwa w sądzie zależy od trzech czynników – sądu, prawnika i klienta. W mojej karierze zdarzyły się sprawy trwające 6 lat, a niektóre kończyły się do pół roku od złożenia pozwu. Nie można zatem z góry określić jak długo dana sprawa potrwa – tym niemniej solidne przygotowanie się do sprawy pozwoli skrócić jej czas do niezbędnego minimum.
Jestem specjalistą w swojej dziedzinie. Podejmuje się jedynie spraw w których posiadam stosowne kwalifikacje i doświadczenie. Sąd lub wierzyciele rzadko są w stanie mnie czymś zaskoczyć. Wiem czego się spodziewać i potrafię odpowiednio zareagować. Mówię również prawdę – nie zatajam przed klientami ryzyka danej sprawy i jej konsekwencji, skupiając się na jedynie możliwych do uzyskania korzyściach.
Mimo iż nie zdarzyło mi się w mojej karierze popełnić błędu, moi klienci są w pełni zabezpieczeni na taką ewentualność – posiadam ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z sumą gwarancyjną do 300.000 EURO.
Rynek kancelarii upadłościowych w Polsce toczy bardzo wiele patologii w postaci pseudokancelarii prawnych, które udają radców prawnych bądź adwokatów, a w rzeczywistości nie posiadają żadnych kwalifikacji prawnych. Zwykle ich przedstawiciele nagabują klientów na podpisanie niekorzystnych umów o współpracę, które w rzeczywistości są umowami pośrednictwa. Osoby takie nie mają prawa reprezentować poszkodowanego w sądzie.
Przestrzegam przed powyższymi podmiotami i zalecam zweryfikowanie Kancelarii przed podjęciem współpracy – na przykład poprzez prośbę o podanie numeru wpisu na listę radców prawnych lub adwokatów. Więcej szczegółów na ten temat opisano na górze strony.